Technical Multilayer Sheet

گروه صنعتی بومان با پیشرفته­ترین تکنولوژی اقدام به تولید ورق و فیلم چند لایه با خواص مختلف کرده است که تحت عنوان Technical Sheet معروف هستند.  تولید ورق و فیلم­های چند لایه بدین منظور انجام می­گیرد که خواص مد نظر به تنهایی از یک ورق پلیمری خاص حاصل نمی­گردد و با این کار کارایی کلی محصول افزایش و خواص غیر مطلوب را کاهش می­دهد. یکی دیگر از دلایل تولید صفحات ترموپلاستیک چند لایه این است که شاید از لحاظ اقتصادی روش تولید و محصول بدست آمده به صورت تک لایه به صرفه نباشد و همین علت باعث درخواست ساختارهای پلیمری چند لایه در مقیاس وسیعی گشته است.  

  • ورق PMMA/PC/PMMA که از گریدهای خاص این دو نوع پلیمر استفاده شده است و نسبت به خراشیده شدن و ضربه ناگهانی، مقاومت بسیار بالایی دارد و در ضخامت بسیار پایین با شفافیت بسیار بالایی تولید می­گردد و در صفحات موبایل و صفحات لمسی و شیشه های MP3 کاربرد دارد. در کل بسیاری از نواقص ساختاری و خواصی پلی کربنات را می­توان با ترکیبات اکریلیکی پوشش داد.
  • ورق­ PMMA/ABS/PMMA که به وسیله فرآیند اکستروژن پلی متیل متاکریلات با ضخامت ثابت بر روی هسته ABS بدست می­آید و علاوه بر شکل­پذیری و قالب­گیری بسیار خوب، مقاومت نسبت به ضربه این محصول افزایش یافته است. در وان­های حمام معمولی، قطعات داخلی اتومبیل، چراغ­های برق، مبلمان، تزئینات داخلی و بسیاری از موارد دیگر می توان از این ورق استفاده نمود.
  • ورق PMMA/HIPS/PMMA نیز مانند ورق ذکر شده در بالا دارای خواص و کاربردهای مشابه به ویژه در صنایع یخچال می­باشد.
  • ورق HIPS/PP با قابلیت استفاده در ظروف با ضخامت­های مختلف نیز در این مجموعه تولید می­گردد.
  • گروه صنعتی بومان قابلیت تولید انواع ورق­های PET و PETG در صفحات تک و چند لایه را برای کاربردهای بسیار خاص دارد. شفافیت بالا و پایداری بسیار خوب در برابر عوامل شیمیایی و محیطی و شکل پذیری عالی این پلیمرها سبب کارایی گسترده این محصولات در صنایع ساختمانی، الکترونیکی و بهداشتی و … گردیده است. این محصول در بسیاری از موارد جایگزین شیشه گشته است. ورق­های تزئینی و دکوراتیو در طرحهای بسیار گوناگون و زیبا و لیزرخوری مناسب و بالا باعث شده است تا جایگزینی ترکیبات اکریلیکی شوند

گروه صنعتی بومان توانایی تولید تمامی ورق­ و فیلم­های تخصصی با ضخامت­های مختلف را بر حسب سفارش با توجه به تکنولوژی تولید و امکانات آزمایشگاهی مطابق با برترین استانداردهای دنیا مورد نیاز صنایع مختلف را دارد.